top of page

Vývoj Nikwaxu

V roce 1977 vynalezl Nick Brown výrobek, který byl naprostou revolucí v impregnování obuvi - našel odpověď na otázku, jak zůstat za deštivého počasí venku suchý.

A jaký to byl výrobek? Jednalo se o impregnační vosk na koženou obuv, který ovšem nezměkčoval kůži. Byl to předchůdce celé řady čistících a impregnačních výrobků Nikwax na bázi vody.

Dnes je Nikwax Waterproofing světoznámým výrobcem velké produktové palety čistících a impregnačních výrobků a je všeobecně známý pro výbornou kvalitu svých výrobků, kterou znají jak výrobci oděvů a obuvi, tak prodejci a sportovní řetězce z rozličných sportovních oblastí.

Nick Brown se narodil v roce 1954 a vyrostl v Kentu. Se svým otcem a organizací YHA chodil na túry po anglických kopcích již od svých 10 let. 

Za mlada putoval každý rok po Skotsku a byl velmi nespokojený s tehdy dostupnými impregnačními prostředky. Proto vynalezl svůj vlastní výrobek, který zajistil jeho botám nepromokavost a potřebnou péči. Bylo důležité, aby aplikace nezpůsobila změknutí kůže, a aby byly boty voděodolné. Nickův vosk (odtud název Nikwax) byl začátkem jedné velmi úspěšné historie.

Pokud si chcete vychutnat sport a další aktivity za špatného počasí, musíte být správně oblečeni. Naše výrobky testujeme nejen v laboratořích, ale také za extrémních a vyjímečných podmínek. Naše znalosti rozšiřujeme o znalost funkčnosti různých druhů materiálů a výsledkem spojení těchto informací je, že se i za špatného počasí budete venku cítit dobře.

 

Naše závazky k dalšímu vývoji

V Nikwax Waterproofing jsme se zavázali k vývoji výrobků, které budou výborné jak pro životní prostředí, tak pro obchod a pro spotřebitele. Mimoto jsme změnili složení výroků tak, že již nejsou citlivé na tvrdou vodu. Některé výrobky jsou natolik koncentrované, že je možné je ředit 3:1 (namísto 2:1) v láhvi 300ml.

Náš výzkum a vývoj je podpořen strategickým plánováním a seriózním řetězcem vývojových cílů. Nikwax reinvestuje 19% svého zisku zpět do výzkumu a vývoje.

Použití je velmi jednoduché. 

Nikwax zavedl prodyšné impregnace na bázi vody (např. praní na standardní prací program). Pro aktivování impregnace není potřeba oděvy sušit v sušičce.

bottom of page